Rekomendacje

DI
30-11-2009, 00:00

Kogeneracja:

trzymaj

Analitycy DM Banku BPS w raporcie z 16 listopada wydali rekomendację "trzymaj" dla Kogeneracji, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 88,54 zł. W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 77,2 zł. W piątek kurs spadł

o niemal 3 proc. i wyniósł 75,2 zł.

"Wprowadzony w życie w listopadzie 2008 roku nowy program KPRU II podziału uprawnień do emisji CO2, przyznający grupie kapitałowej niższe wielkości emisji w porównaniu z poprzednim okresem rozliczeniowym, jest realnym zagrożeniem dla zmniejszenia przychodów uzyskiwanych na handlu limitami emisji. Emitent w celu prowadzenia rentownej działalności wytwórczej nośników energii będzie zmuszony do ponoszenia wyższych niż w poprzednich latach nakładów na inwestycje w moce wytwórcze spalające biomasę" — napisano w raporcie.

"Biorąc pod uwagę dotychczasową działalność emitenta z zakresie przyłączania nowych odbiorców do sieci ciepłowniczych i stosunkowo skuteczne rekompensowanie w ten sposób spadku popytu na ciepło wynikające z zachodzących procesów termoizolacji oraz dociepleń budynków, pozytywnie oceniamy przyszłe wyniki finansowe spółki" — piszą analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje