Rekomendacje

DI
19-07-2010, 00:00

Ronson: sprzedaj

Analitycy IDMSA, raportem z 8 lipca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Ronsona od zalecenia "sprzedaj". Cenę docelową ustalona na 1,5 zł.

Analitycy IDMSA zauważają, że Ronson dzięki dobrze przygotowanym projektom i dobrej reputacji dość dobrze poradził sobie z kryzysem na rynku. Zwracają jednak uwagę, że nie uzasadnia to około 30 proc. premii w wycenie w stosunku do porównywalnych spółek. Ich zdaniem słabe oczekiwania co do wyników za 2011 rok mogą rozczarować inwestorów i spowodować przecenę akcji spółki.

Według ekspertów bank ziemi, którym dysponuje Ronson jest niewspółmiernie duży do wielkości sprzedaży mieszkań. Oczekują oni dobrych wyników spółki w 2010 roku, głównie dzięki przekazywaniu mieszkań z dwóch warszawskich projektów, jednak w 2011 roku wynik netto będzie ich zdaniem jednocyfrowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje