Rekomendacje

Michał Śliwiński
22-05-2001, 00:00

REKOMENDACJE

PROKOM. W rekomendacji z 11 maja analitycy DM BIG-BG podwyższyli rekomendację dla Prokomu z akumuluj na kupuj. Twórcy raportu zwracają uwagę na bardzo dobre wyniki operacyjne Prokomu po I kwartale. Spółce o 14 proc. wzrosły przychody, zaś EBIT aż o 111 proc. Sama strata netto to odpis aktualizacyjny wartości majątku, na skutek straty poniesionej na inwestycjach w akcje Softbanku i Ster Projektu. Przedsiębiorstwo podpisało w tym roku dwa nowe znaczące kontrakty, oraz kolejną umowę z ZUS-em. Analitycy przewidują, że w tym roku spółka zanotuje wzrost marży EBIT do 15 proc., zaś marży netto do 8,4 proc. Szacują oni, że przychody spółki wyniosą 1,067 mld zł, zaś zysk netto 90 mln zł. Pojedyncza akcja Prokomu wyceniona została na na 145 zł, w tym udział Wirtualnej Polski na 11 zł. Taka wycena w dniu wydania rekomendacji oznaczała 30 proc. potencjał wzrostu. MŚ

CERSANIT. Analitycy DM BIG-BG w raporcie z 11 maja podtrzymali rekomendacje akumuluj dla akcji Cersanitu. Główną przyczyną słabszej oceny atrakcyjności inwestycyjnej spółki było pogorszenie rentowności na poziomie operacyjnym. Wpłynęła na to aprecjacja złotego, która obniżyła opłacalność eksportu, oraz stagnacja na wyroby ceramiki sanitarnej. Na wynik spółki po pierwszym kwartale wpłynęło również wyłączenie części linii technologicznej w fabryce w Krasnymstawie. Autorzy raportu przewidują jednak znaczną poprawę wyników w drugim półroczu, głównie dzięki zwiększeniu produkcji, uruchomieniu nowej fabryki płytek oraz modernizacji dotychczasowego zakładu. Analitycy wycenili metodą DCF akcje Cersanitu na 35,7 zł, w dniu wydania zalecenia wynosiła ona 27 zł. Zysk netto spółki zdaniem DM BIG BG wyniesie w tym roku 19 mln zł, przy sprzedaży na poziomie 223 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje