Rekomendacje

DI
opublikowano: 19-04-2011, 00:00

Bogdanka: akumuluj

Analitycy DM BDM, w raporcie z 12 kwietnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji Bogdanki do 140,3 zł ze 119,2 zł, podtrzymując rekomendację "akumuluj". Raport został wydany przy cenie 126 zł.

"Mając na uwadze wejście Bogdanki od III kwartału 2011 roku w okres skokowego wzrostu przychodów i wyników, coraz lepszą sytuację na rynku węgla, realne przesłanki dla wyższych cen surowca w 2011 roku, dostrzegamy dalszy potencjał do wzrostu kursu akcji i podtrzymujemy nasze wcześniejsze zalecenie "akumuluj" podnosząc cenę docelową do 140,3 zł" — napisano w raporcie.

Według analityków pierwsze dwa kwartały 2011 roku będą dla Bogdanki gorsze w ujęciu rok do roku.

"Wpływ na to będzie mieć słabszy uzysk węgla (większe natężenie prac udostępniających), co wpłynie na mniejsze wydobycie. Dodatkowo wzrośnie amortyzacja i będą wykazane wyższe koszty świadczeń pracowniczych. Uważamy jednak, że przypadające na ten rok — od III kwartału 2011 roku — pierwsze skokowe zwiększenie wydobycia i przychodów spółki pozwoli Bogdance znacząco zwiększyć dźwignię operacyjną oraz uzyskiwane marże w kolejnych kwartałach" — napisano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy