Rekomendacje

DI
opublikowano: 19-05-2011, 00:00

Bumech: akumuluj

Analitycy Domu Maklerskiego BDM w raporcie z 13 maja rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Bumechu od zalecenia "akumuluj" i wyznaczenia ceny docelowej na 21,40 zł. W dniu wydania raportu kurs akcji Bumechu wyniósł 18,71 zł.

"Spodziewamy się, że wyniki za 2011 rok powinny być znacznie lepsze od tych osiągniętych w 2010 roku (EBIT 18,7 mln zł, wzrost o 65,8 proc. licząc rok do roku, zysk netto 11,4 mln zł, wzrost o 70,3 proc.). To sprawia, że spółka jest obecnie handlowana z atrakcyjnymi wskaźnikami: P/E na rok 2011 na poziomie 8,7 i EV/EBITDA równym 5" — napisano w raporcie Millennium DM.

"Dobre wyniki Bumechu, obok ogólnego ożywienia w branży usług górniczych, będzie wspierać silny popyt w segmencie usług związanych z wykorzystaniem małych i średnich kombajnów. Zwracamy uwagę, że ta sytuacja przy jednoczesnej zmianie struktury przychodów spółki (zwiększenie udziału segmentu produkcji kombajnów przy jednoczesnej mniejszej partycypacji segmentu drążenia wyrobisk podziemnych) pozwoli spółce zwiększyć marże" — dodano.

Analitycy uważają, że tak spozycjonowany na rynku usług górniczych Bumech przynajmniej w kolejnych dwóch-trzech latach powinien korzystać na zwiększeniu nakładów inwestycyjnych przez śląskie i zagraniczne kopalnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy