Rekomendacje

DI
opublikowano: 14-07-2011, 00:00

PZU: kupuj

Jefferies rozpoczął wydawanie rekomendacji dla PZU od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 439 zł.

PGNiG: akumuluj

DI BRE w raporcie z 6 lipca podwyższył rekomendację dla PGNiG do "akumuluj" z "trzymaj", podnosząc cenę docelową do 4,95 zł z 4,4 zł. Raport wydano przy cenie 4,4 zł.

"Ostatnio kurs PGNiG zachowywał się słabiej wobec rosnących obaw o brak nowej taryfy i wysokość strat na handlu gazem w IV kw. Tymczasem decyzja URE okazała się pozytywnym zaskoczeniem i wraz z polityką hedgingową koncernu oraz dyskontem w kontrakcie jamalskim pozwoli to na wyeliminowanie wspomnianego ryzyka krótkoterminowego" — napisali analitycy.

"Inwestorzy mogą tym samym skupić się na ciekawych perspektywach w obszarze wydobywczym. Obok uruchamianej produkcji w Norwegii oraz testowego wydobycia w Pakistanie, coraz bliższa staje się perspektywa uruchomienia kopalni ropy w Polsce. Spółka będzie też głównym beneficjentem inwestycji poszukiwawczych na licencjach łupkowych (w pierwszej kolejności spółki serwisowe). Uwzględniając te czynniki, jak również rozpoczynającą się budowę elektrociepłowni Stalowa Wola, zwiększamy naszą wycenę" — podano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu