Rekomendacje

DI
opublikowano: 15-07-2011, 00:00

Rekomendacje

Bogdanka: kupuj

Espirito Santo Investment Bank w raporcie z 13 lipca rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Bogdanki od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 165,2 zł. Raport wydano przy cenie 114,4 zł.

Według analityków, wyniki firmy za drugi i trzeci kwartał będą raczej słabe, natomiast ostatnie trzy miesiące roku powinny być już dobre (w ostatnim kwartale spodziewane jest pierwsze wydobycie węgla z pola Stefanów).

NWR: sprzedaj

Analitycy Espirito Santo w raporcie z 13 lipca rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla New World Resources od zalecenia "sprzedaj" i ustalili cenę docelową dla akcji spółki na 32,7 zł, czyli 200 CZK. Raport został przygotowany przy kursie 39,9 zł.

"Choć prognozujemy dobre wyniki spółki w najbliższych kwartałach z powodu wysokich cen węgla koksującego i koksu, uważamy, że są one już w cenie akcji. Wykorzystalibyśmy więc ten okres do wyjścia ze spółki zanim rozpocznie się burza" — napisano w raporcie Espirito.

Analitycy zwracają uwagę, że NWR wypada słabiej w porównaniu z JSW pod względem miksu węglowego, zyskowności, perspektyw wzrostu wyników i wskaźników wyceny. Oczekują też korekty cen węgla koksującego i koksu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy