Rekomendacje

DI
28-07-2011, 00:00

Elektrobudowa: trzymaj

Analitycy DI BRE w raporcie z 20 lipca zmienili rekomendację dla Elektrobudowy na "trzymaj" z "akumuluj", obniżając cenę docelową akcji do 163,1 zł ze 178,6 zł. Raport przygotowano przy kursie 155,5 zł.

"Oczekiwaliśmy, że Elektrobudowa będzie w stanie w 2011 roku przekroczyć prognozę zarządu, zakładającą wygenerowanie 793,5 mln PLN przychodów i 48,6 mln PLN zysku netto. Niestety, stanie się to tylko na poziomie przychodów. Za I półrocze zysk netto wyniesie jedynie 13,5 mln zł. Związane jest to głównie z niskim wykorzystaniem mocy produkcyjnych w ramach produkcji rozdzielnic (jedynie 40 proc.). II połowa roku przyniesie poprawę wykorzystania mocy produkcyjnych (wzrost do 100-105 proc., czyli stanu z ubiegłego roku)" — napisano w raporcie.

Analitycy DI BRE wskazują, że w pozostałych segmentach spółce udaje się zdobywać dużo nowych kontraktów, ale nie ma to przełożenia na poprawę oczekiwanych marż.

GPW: przewaŻaj

Analitycy JP Morgan podnieśli cenę docelową akcji GPW do 59 zł z 57 zł wcześniej, z rekomendacją "przeważaj. Poinformował o tym Bloomberg.

Synthos: kupuj

Analitycy ING podnieśli cenę docelową akcji Synthosu do 6,41 zł z 5,13 zł wcześniej, z rekomendacją "kupuj". Informację podał Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje