Rekomendacje

DI
opublikowano: 05-09-2011, 00:00

Cinema City: trzymaj

Analitycy Raiffeisen 1 września obniżyli cenę docelową akcji Cinema City do 35 zł z 41 zł wcześniej. Rekomendacja się nie zmieniła. Analitycy Raiffeisena ocenili wyniki Cinema City za drugi kwartał 2011 roku jako solidne, ale ich zdaniem, dużym ryzykiem dla inwestycji w akcje tej spółki jest ich niska płynność na giełdzie.

Stalprodukt: kupuj

Analitycy DM BZ WBK 31 sierpnia podwyższyli rekomendację dla Stalproduktu do "kupuj" ze "sprzedaj". Cena docelowa pozostała bez zmian 336 zł.

Zdaniem DM BZ WBK, obecna cena akcji Stalproduktu jest atrakcyjna dla inwestorów szukających pomysłu na inwestycję średnio- i długoterminową.

Tauron: neutralnie

Analitycy Millennium DM 26 sierpnia obniżyli rekomendację dla Tauronu do "neutralnie" z "kupuj". Wyceniają akcje spółki na 5,5 zł. Obniżka rekomendacji to efekt zawyżonej ceny kupna przez Tauron aktywów Vattenfalla.

"W ostatnich dniach Tauron poinformował o podpisaniu przedwstępnej umowy zakupu aktywów dystrybucyjnych Vattenfalla. Za spółkę, która wygenerowała w zeszłym roku EBITDA 388 mln zł, EV zostało ustalone na 3,5 mld zł. W porównaniu z obecnymi notowaniami spółek energetycznych jest to kwota zdecydowanie zawyżona" — napisali analitycy w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy