Rekomendacje

DI
opublikowano: 08-09-2011, 00:00

Kopex: akumuluj

DM BDM w raporcie z 2 września obniżył rekomendację dla akcji Kopeksu do "akumuluj" z "kupuj", a cenę docelową obniżył do 21 zł z 25,1 zł. Raport wydano przy cenie 18,56 zł.

"Notowania akcji Kopeksu straciły na fali giełdowej przeceny ponad 20 proc. Tymczasem w ostatnich tygodniach spółka poinformowała o kilku wygranych przetargach, których w większości beneficjentem będzie Tagor" — czytamy w raporcie.

Według analityków, powyższe zamówienia w pełni wypełnią portfel zamówień Tagoru na II półrocze 2011 roku i I półrocze przyszłego roku. To skłoniło ich do podwyższenia prognozy wyniku netto Kopeksu w 2011 roku do 124,8 mln PLN.

"W stosunku do poprzedniego modelu konserwatywnie zdecydowaliśmy się obniżyć szacowane rentowności spółki w latach 2012-2014. Słabe odczyty wskaźników wyprzedzających dla USA, Chin oraz strefy euro coraz mocniej implikują bowiem tezę o możliwości nadejścia recesji. Potwierdzenie tego scenariusza prawdopodobnie spowoduje presje na obniżki cen węgla oraz mniejsze zużycie energii, co może także wpłynąć na ograniczenie nakładów inwestycyjnych kopalń" — zauważają analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy