Rekomendacje

Przemysław Barankiewicz, Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-10-2001, 00:00

Rekomendacje

MOSTOSTAL EX. Pomimo niskiej wyceny akcji Mostostalu Export, analitycy z BM BPH nie widzą możliwości wzrostu ich kursu w najbliższym czasie. W raporcie z 4 października pojedynczą akcję ME wyceniono na 3,00 zł, jednak z uwagi na słabe perspektywy branży zastosowano dyskonto, które ustaliło cenę docelową papieru ME na 2,25 zł. BM BPH zarekomendowało jednocześnie krótkoterminowe „redukuj”.

Ewentualny wniosek o zwołanie WZA w celu wprowadzenia przez inwestorów finansowych (głównie funduszy DWS) większej liczby przedstawicieli do RN spółki może spowodować niewielkie wzrosty kursu. Jednak biuro uważa, że w przypadku Mostostalu nie ma konfliktu interesów wśród akcjonariuszy, jak to było np. w Stomilu Olsztyn — Michelin. Strony nie będą raczej powiększały swojej pozycji poprzez dodatkowe zakupy. Czynnikiem dominującym jest obecna i prognozowana sytuacja operacyjna spółki i branży. Przychody skonsolidowane grupy powinny w tym roku spaść z 1,04 mld zł w 2000r. do 773,5 mln zł. Na koniec roku grupa powinna ponieść 49 mln zł straty netto. BM BPH oczekuje także 37,6 mln zł strat w nadchodzącym roku. W momencie wydania rekomendacji kurs ME wynosił 2,69 zł. Na poniedziałkowym zamknięciu GPW akcje spółki wyceniono na 2,54 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz, Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje