Rekomendacje i wyceny

DI
opublikowano: 03-09-2010, 00:00

Agora: akumuluj

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 26 sierpnia, podwyższyli rekomendację dla Agory do "akumuluj" z "redukuj", wyznaczając cenę docelową dla akcji na 27,6 zł. W dniu wydania raportu kurs akcji Agory wyniósł 24 zł.

"W drugim kwartale rynek reklamy wzrósł o 8 proc., licząc rok do roku, co oznacza po raz pierwszy dodatnią dynamikę od końca 2008 roku. Widoczne było wyraźne odbicie rynku, pomimo żałoby narodowej" — czytamy w raporcie.

Analitycy Millennium DM zwracają uwagę, że największy wzrost osiągnęła reklama internetowa (wzrost o 27 proc.) oraz TV (wzrost o 13,8 proc.). W najważniejszym dla Agory segmencie dzienników nastąpił kolejny spadek o 9 proc. (licząc rok do roku).

Analitycy oceniają, że mimo trudnych warunków Agora dobrze sobie radzi dzięki redukcji kosztów.

"Spółka pokazała, że potrafi odnaleźć się w gorszych czasach, a motorem przyszłego wzrostu będzie rynek reklamy internetowej i prawdopodobne przejęcia (sieć kin Helios), na które spółka cały czas ma istotne środki" — napisano w raporcie Millennium DM.

KGHM: kupuj

Analitycy Raiffeisen Centrobank podwyższyli rekomendację dla KGHM do "kupuj" z "trzymaj" i podwyższyli wycenę akcji spółki o 9,8 proc., do 123,4 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy