Rekomendowano

Tadeusz Stasiuk
25-06-2001, 00:00

REKOMENDOWANO

NETIA. Bank Societe Generale wydał rekomendację TRZYMAJ dla Netii, wyznaczając cenę docelową na 39 zł. Stosując metodę zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) analitycy SG wycenili Netię na 51,9 zł na akcję. Jednocześnie zastosowali jednak 25-proc. dyskonto do tej wyceny w związku z ryzykiem rozwodnienia akcjonariatu o ponad 40 proc. W raporcie z 7 czerwca podkreślono silną pozycję Netii jako niezależnego operatora telekomunikacyjnego w Polsce, koncentrującego wysiłki na bardziej zyskownym rynku klientów korporacyjnych. Zdaniem SG, dalsze funkcjonowanie Netii wymagać będzie zasadniczego dofinansowania, najpóźniej w pierwszym kwartale 2002 r.

OPTIMUS. Analitycy Societe Generale obniżyli w raporcie z 11 czerwca cenę docelową akcji Optimusa z 65 do 60 zł. Utrzymali jednocześnie rekomendację TRZYMAJ papierów spółki. Przyczyną takiej decyzji są słabe wyniki spółki w 2000 roku. Do redukcji ceny docelowej udziałów Optimusa przyczyniło się także spowolnienie gospodarki oraz spadek udziału spółki w rynku.

PBK. W raporcie z 11 czerwca analitycy banku inwestycyjnego Nomura podnieśli rekomendację udziałów PBK z TRZYMAJ do KUPUJ. Za taką oceną papierów banku przemawia, ich zdaniem, korzystny rezultat fuzji z BPH. Według analityków, parytet wymiany jest już uwzględniony w wycenie rynkowej. Za podwyższeniem rekomendacji udziałów PBK przemawia 20-30-proc. potencjał wzrostu ceny akcji powstałego z połączenia banku, drugi co do wielkości w sektorze free-float jego udziałów oraz oszczędności wynikające z redukcji kosztów obu łączących się spółek.

ORBIS. Analitycy Schroder Salomon Smith Barney i Domu Maklerskiego Banku Handlowego w raporcie z 6 czerwca podtrzymali cenę docelową akcji Orbisu (23 zł) i rating spółki (neutralny, wysokie ryzyko). Mimo utrzymania ceny docelowej udziałów Orbisu oraz ratingu, SSSB spodziewa się, że wyniki spółki ulegną pogorszeniu.

SOFTBANK. Analitycy Schroder Salomon Smith Barney obniżyli w raporcie z 6 czerwca 12-miesięczną cenę docelową akcji Softbanku z 84 do 62 zł. Ich zdaniem, jest mało prawdopodobne, aby Softbank zrealizował roczną prognozę wyników. Ma na to znaczny wpływ ograniczenie portfela zamówień na usługi spółki ze strony sektora bankowego, historycznie najbardziej wartościowego jej klienta. Zdaniem analityków, wypracowane w tym roku wyniki finansowe mogą być niższe o jakieś 15 proc. od przedstawionych prognoz.

KĘTY. BM BPH ocenia, że działalność operacyjna grupy kapitałowej Kęty jest warta 54 zł na akcję. Jednak z uwagi na wyhamowanie gospodarcze i ryzyko przedłużania się poszukiwań inwestora raport z 21 czerwca rekomenduje zastosowanie 15-proc. dyskonta. Analitycy ustalili więc cenę docelową na 46 zł i zalecili akumulację papierów spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendowano