Rekomendowano

Marek Druś, Paweł Kubisiak
02-07-2001, 00:00

Rekomendowano

BZ WBK. DI BRE Banku podniósł rekomendację akcjom BZ WBK z „trzymaj” do „akumuluj”. W raporcie z 25 czerwca akcję połączonych banków wyceniono na 52 zł. Analitycy oparli wycenę o metodę discount dividend model.

— Dodatkowo zwiększamy wycenę BZ WBK o opodatkowany zysk ze sprzedaży udziałów w podmiotach z Grupy Commercial Union: PTE CU i CU PTU na Życie. Wycena tych udziałów (224 mln zł) jest oparta na opinii przedstawionej przez firmę Hyman Robertson i wynosi po opodatkowaniu 1,94 zł na 1 akcję BZ WBK — napisano w raporcie.

Analitycy BRE Banku podkreślają, że mimo oczekiwanego obniżenia prognoz wyników oraz zapowiadanej zwiększonej podaży papierów spółki, podnieśli ich rekomendację w związku z ponad 19-proc. dyskontem do fair value, z jakim były notowane w czasie opracowywania raportu (kurs 43,7 zł).

Elektrim. DI BRE Banku rekomenduje kupno akcji Elektrimu. Na taką ocenę papierów spółki wpłynęła ostatnia decyzja o wyborze przez Elektrim oferty Vivendi, wynika z raportu z 28 czerwca.

— Zaakceptowanie oferty Vivendi nie jest rozwiązaniem idealnym — piszą analitycy w raporcie.

Ich zdaniem, w wyniku powyższych działań Elektrim traci kontrolę nad PTC.

— Uważamy, że w obecnej sytuacji finansowej holdingu było to nieuniknione. Wybór partnera pozwoli wreszcie na wykreowanie synergii zachodzących pomiędzy poszczególnymi aktywami telekomunikacyjnymi, co w dłuższym horyzoncie czasowym będzie korzystne dla akcjonariuszy Elektrimu — głosi raport.

RAFAKO. Analitycy BDM PKO w raporcie z 19 czerwca 2001 r. wystawili akcjom Rafako rekomendację „neutralnie”, wyznaczając cenę docelową 8,90 zł. Cena rynkowa akcji w dniu analizy wynosiła 8,05 zł, co daje kapitalizację wysokości 140 mln zł.

W związku z sytuacją sektora i zmianami w Elektrimie wejście inwestora branżowego do spółki może się opóźnić. Po zmianach w akcjonariacie Elektrimu rynek oczekuje określenia miejsca aktywów energetycznych w jego grupie. Rafako może pozostać w strukturze Elektrimu, ale również może zostać sprzedane inwestorowi zagranicznemu, poszukującemu w Polsce dostępu do rynku usług elektroenergetycznych.

BDM podtrzymuje wycenę akcji spółki na 8,90 zł, co daje potencjał wzrostu na poziomie 10 proc.

KREDYT BANK. Analitycy DM BOŚ w raporcie z 21 czerwca wystawili akcjom Kredyt Banku rekomendację „akumuluj”, wyceniając je na 21,9 zł. Zdaniem Henryka Ciszewskiego, szefa Wydziału Analiz DM BOŚ, pozycja Kredyt Banku na polskim rynku usług bankowych jest niska w stosunku do posiadanego potencjału. Jednak po planowanym zwiększeniu zaangażowania przez akcjonariusza strategicznego KBC Bank jest szansa na sukcesywne jej wzmacnianie.

DM BOŚ zaleca akumulowanie akcji Kredyt Banku oraz ich sprzedaż w ewentualnym wezwaniu przy cenie przewyższającej 22 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendowano