Rekord Arcelora

Tadeusz Stasiuk
29-07-2004, 00:00

Kolejnym rekordowym zyskiem może się w piątek pochwalić Arcelor, największy producent stali na świecie. Specjaliści szacują, że w II kwartale mógł on zarobić nawet 375 mln EUR, podwajając ubiegłoroczny rezultat (166 mln EUR). To efekt wysokich cen stali. Tylko w tym roku towar ten podrożał o 87 proc., do 570 USD/t. To pokłosie ogromnego popytu na stal zgłaszanego przez chińską gospodarkę.

Prawdopodobnie przychody ze sprzedaży luksemburskiej spółki wyniosły w minionych trzech miesiącach około 7,3 mld EUR, co oznacza 8,5-proc. wzrost. W lipcu Arcelor sprzedał za 1,7 mld EUR swoje nowe akcje, dzięki czemu ma sfinansować przejęcie brazylijskiego zakładu Tubarao. Koszty produkcji są tam o 20 proc. niższe niż w Europie i Ameryce Północnej. Giełdy dobrze przyjęły prognozy dotyczące Arcelora. Na paryskim parkiecie kurs akcji rósł w środę o ponad 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekord Arcelora