Rekord w Katowicach

opublikowano: 02-03-2016, 22:00

Mimo spadku liczby lotów czarterowych luty był dla katowickiego portu lotniczego bardzo udany pod względem liczby podróżnych.

Mniejsze zainteresowanie Polaków wycieczkami do Egiptu spowodowało spadek w lutym 2016 r. liczby czarterów na lotnisku w Katowicach o 15 proc. (o ponad 4 tys. osób rok do roku). Mimo to ogólna liczba odprawionych podróżnych wzrosła. W lutym 2016 r. katowicki port obsłużył ich o 10 proc. więcej niż rok wcześniej (161,5 tys.). Był to pod tym względem najlepszy luty w historii lotniska. Motorem wzrostu był ruch regularny, który wzrósł o ponad 15 proc., podczas gdy czarterowy zmniejszył się o ponad 15 proc. Według przedstawicieli portu, dobry początek roku potwierdza prognozy, zgodnie z którymi Katowice Airport może w tym roku pobić zeszłoroczny rekord liczby obsłużonych pasażerów, który wynosi 3,06 mln osób. Według szacunków w 2016 r. z siatki połączeń katowickiego portu skorzysta około 3,3 mln osób, co oznacza wzrost o około 10 proc. W 2016 r. po raz pierwszy w historii lotniska w Katowicach w letniej siatce połączeń będzie ponad sto tras regularnych i czarterowych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak, PAP

Polecane