Rekordowa sprzedaż Audi

opublikowano: 06-01-2016, 17:58

Marka Audi, należąca do koncernu Volkswagena może zaliczyć miniony rok do udanych, donosi Reuters.

Niemiecki producent luksusowych samochodów odnotował bowiem w całym 2015 r. około 3,5 proc. wzrost sprzedaży ustanawiając nowy rekord na poziomie ponad 1,8 mln pojazdów.

Zobacz więcej

Audi

Bloomberg

Szczególnie dobry okres firma odnotowała na amerykańskim rynku, gdzie sprzedaż wzrosła dwucyfrowo. Ogółem, mimo problemów wywołanych aferą z fałszowaniem danych o emisji spalin w części silników diesla, której niechlubnym bohaterem jest spółka matka – Volkswagen, Audi znalazło chętnych na 202 tys. aut w USA (wzrost o 11 proc.).

W 2014 r. koncern z Ingolstadt dostarczył na globalny runek 1,74 mln aut co oznaczało wzrost o 10,5 proc.

Oficjalne dane o ubiegłorocznej sprzedaży mają być ogłoszone w najbliższy piątek. Wtedy powinny też być zaprezentowane rezultaty za poszczególne miesiące, co pozwoli zbadać jaki wpływ na sprzedaż miała afera dieslowa. 

UPDATE

Na razie spółka przekazała jedynie komunikat, iż w grudniu sprzedaż w USA zwiększyła się o 6 proc. do 20 399 pojazdów, zaś cały ubiegły rok był pierwszym kiedy to niemieckiemu koncernowi udało się sprzedać w Ameryce ponad 200 tys. pojazdów. 

Grudzień był przy tym 60-tym z kolei miesiącem z rekordową sprzedażą.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu