Rekordowy odpływ kapitału z funduszu ETF

opublikowano: 30-09-2014, 17:04

Informacja o odejściu z Pimco, legendarnego menedżera Billa Grossa skłoniła wielu inwestorów do wycofania środków z zarządzanych przez tę spółkę funduszy, informuje Reuters.

W miniony piątek, kiedy pojawił się komunikat o rezygnacji Grossa z funduszu Pimco Total Return ETF odpłynęły środki o wartości 440 mln USD, co w przypadku tego typu instrumentów jest rekordową wartością. W poniedziałek trend do zamykania pozycji zdecydowanie osłabł, i największy na świecie fundusz obligacji odnotował odpływ środków  „jedynie”  o wartości 98 mln USD.

Zobacz także
Bill Gross
Bloomberg

W reakcji na tą sytuację firma ratingowa Morningstar obniżyła ocenę flagowego funduszu Total Return Fund ze "złotej" do brązowej".

"Bill Gross był synonimem tego funduszu od 1987 r.  Piątkowa informacja była więc "szokiem, a 26 września 2014 skończyła się pewna epoka" - napisał w komunikacie Eric Jacobson, starszy analityk w Morningstar.

Notując w poniedziałek wartość aktywów na poziomie 3,12 mld USD, fundusz ETF stanowił tylko ułamek w aktywach obligacyjnych PIMCO Total Return Fund szacowanych na 222 mld USD, którymi Gross zarządzał od 1987 r. Gross założył Pimco, firmę asset management dysponującą środkami rzędu 2 bln USD w 1971 r.

Po odejściu z Pacific Investment Management (Pimco) Gross przejdzie do Janus Capital Group Inc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane