Rekordowy rok szwedzkich winnic

opublikowano: 05-11-2018, 22:00

Ponadprzeciętnie ciepłe lato spowodowało rekordowe zbiory winogron w Szwecji w tym roku.

Eksperci organizacji Svenskt Vin (Szwedzkie wino) szacują, że tegoroczne zbiory będą o 30 do 50 proc. większe niż zwykle. Niektórzy właściciele winnic twierdzą, że wzrost będzie jeszcze większy.

— Myślę, że będą one dwa razy większe od przeciętnych i wyniosą 200 ton. Oczywiście jesteśmy usatysfakcjonowani, ale przede wszystkim to dobre dla Szwecji. Wiele osób po raz pierwszy spróbuje szwedzkiego wina — powiedział Murre Sofrakis z winnicy Skåne.

Winnica Blaxsta Wine zebrała rekordową ilość winogron, które są najlepszej jakości w jej historii sięgającej 2000 r. Pracownicy podkreślają, że w tym roku wcześnie pojawiły się słoneczne i ciepłe dni wiosenne, a potem nastąpiło 15 tygodni „czystego nieba i gorąca”. Ich zdaniem, winnica miała w sezonie letnim o 25 proc. więcej światła dziennego niż francuski region Bordeaux.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy