Rekordu nie było

opublikowano: 09-08-2018, 22:25

Na zamknięciu Dow Jones spadał o 0,3 proc., bliski rekordu wszech czasów S&P500 stracił 0,1 proc. Nasdaq wzrósł o mniej niż 0,1 proc., ale była to jego ósma zwyżka z rzędu. To najdłuższa seria wzrostów indeksu od października.

Na amerykańskich rynkach akcji kolejna sesja podczas której dominowały niewielkie zmiany kursów. Oczekiwanie na ustanowienie przez S&P00 rekordu wszech czasów po tym jak indeks zbliżył się mocno do szczytu ze stycznia tego roku okazało się daremne. Dobre dane o tzw. nowych bezrobotnych i inflacji cen produkcji sprzedanej nie zdołały mocno ruszyć rynkiem. Słyszało się natomiast o tym, że uwaga inwestorów wciąż skierowana jest w znacznym stopniu na arenę konfliktu handlowego USA i Chin. Dolar umacniał się, co negatywnie wpływało na notowania złota. Drożały obligacje USA. Staniała ropa. Tesla była jedną z najmocniej przecenionych spółek z Nasdaq 100. Euforia wywołana sugestią Elona Muska, że może wycofać spółkę z giełdy, zniknęła pod wpływem wątpliwości dotyczących finansowania takiej transakcji. Dodatkowo inwestorów wystraszyły doniesienia o działaniach sprawdzających SEC mających ustalić intencję Muska.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Na zamknięciu spadało 6 z 11 głównych segmentów S&P500. Największa przecena spotkała spółki segmentu energii (-0,9 proc.), przemysłowego i finansowego (po -0,6 proc.). Najmocniej drożały akcje społek z segmentów użyteczności publicznej (0,4 proc.), materiałowego (0,5 proc.) i usług telekomunikacyjnych (1,0 proc.). Na zamknięciu taniało 54 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones staniało 16. Najmocniej spadały kursy IBM (-1,4 proc.) oraz Boeinga i Walmart (po -1,2 proc.). Najmocniej drożały akcje Nike (0,9 proc.), UnitedHealth Group (1,1 proc.) i DowDuPont (2,0 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu