Rekordy ABC Daty

opublikowano: 02-02-2012, 00:00

Dystrybutor sprzętu IT zarobił w 2011 r. 70 mln zł. To o połowę więcej, niż prognozował.

Czwarty kwartał okazał się zbawienny dla ABC Daty. Po bardzo słabszej pierwszej połowie roku spółce groziło niewykonanie rocznej prognozy, która zakłada osiągnięcie 46 mln zł zysku netto i 3,3 mld zł przychodów.

Kiepskie wyniki były główną przyczyną zmian w zarządzie, do których doszło we wrześniu. Po trzech kwartałach spółka wypracowała tylko 23 mln zł zysku. To oznaczało, że w ostatnich trzech miesiącach roku musiała dorzucić do tego wynikudrugie tyle.

Ta sztuka się udała. W całym roku dystrybutor zarobił aż 70 mln zł, czyli o połowę więcej niż zakładała prognoza. Jednak taki wysoki zysk w dużej mierze jest zasługą zdarzenia jednorazowego, jakim było wniesienie do spółki zależnej zorganizowanej części przedsiębiorstwa zajmującego się marketingiem i posiadającego prawa do znaków towarowych. Ale bez tego również spółka zrealizowała prognozę.

Zarobiła 47,2 mln zł przy przychodach w wysokości 3,3 mld zł. ABC Data nie jest jedynym graczem z rynku sprzętu IT, który pokazuje bardzo dobre wyniki. W ubiegłym tygodniu prognozę wyników finansowych za rok obrotowy 2011/2012 podniósł Komputronik. W październiku zrobił to Action. [MGA]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane