Religa: jest 240 mln zł dla lekarzy rodzinnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-03-2006, 14:57

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapewnił w środę, że jest dodatkowe 240 mln zł dla lekarzy, pielęgniarek i położnych zatrudnionych w podstawowej opiece zdrowotnej (poz).

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapewnił w środę, że jest dodatkowe 240 mln zł dla lekarzy, pielęgniarek i położnych zatrudnionych w podstawowej opiece zdrowotnej (poz).

    W środę Rada Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) pozytywnie zaopiniowała zmianę planu finansowego NFZ na 2006 rok, która zakłada dodatkowe 320 mln zł na świadczenia w opiece zdrowotnej, z czego 240 mln zł na poz.

    "Te decyzje Rady są dla mnie personalnie bardzo ważne, bo ja mówiłem, że jeżeli te 240 mln zł się nie znajdzie dla Porozumienia Zielonogórskiego, to w tym momencie rezygnuję ze stanowiska ministra zdrowia. Na dzisiaj takiej przesłanki nie ma, te pieniądze są" - powiedział minister zdrowia na konferencji prasowej. 

    Prezes NFZ Jerzy Miller powiedział, że te dodatkowe 240 mln zł na poz trafi do lekarzy rodzinnych, pielęgniarek i położnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane