Religa wskoczy na NewConnect

ANP
opublikowano: 14-01-2011, 00:00

Banki prowadzą restrykcyjną politykę — twierdzi wrocławski deweloper, który dlatego pójdzie na małą giełdę.

Banki prowadzą restrykcyjną politykę — twierdzi wrocławski deweloper, który dlatego pójdzie na małą giełdę.

Religa Development, realizujący inwestycje deweloperskie na terenie Dolnego Śląska, szybkim krokiem zmierza na NewConnect. Spółka kończy prace nad dokumentem informacyjnym.

— Giełda otworzy nam drogę do kapitału w drodze emisji akcji czy obligacji na realizację kolejnych przedsięwzięć. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle utrudnione przez restrykcyjną politykę kredytową banków — mówi Dariusz Religa, prezes i większościowy udziałowiec Religa Development.

Prezes zamierza utrzymać pakiet kontrolny. Spółka liczy na zebranie 1,5-2 mln zł.

— Do debiutu może dojść pod koniec marca lub na początku kwietnia. Zdecydowaliśmy się na NewConnect, bowiem dziś jesteśmy za mali na duży parkiet — przyznaje Dariusz Religa.

Spółka zakończyła ubiegły rok przychodami wysokości 5,4 mln zł i zyskiem netto wysokości 0,25 mln zł. W tym roku wyniki mają wzrosnąć skokowo do odpowiednio: 14,2 mln zł i 2,5 mln zł.

Będzie to głównie efekt oddania wrocławskiego projektu Swojczyce (na 32 mieszkania willowe) szacowanego na 12 mln zł. W 2012 roku mają być oddane kolejne trzy inwestycje warte około 7 mln zł każda. Wówczas spółka zanotuje 20,7 mln zł przychodów i 4,9 mln zł czystego zarobku.

— Obecnie realizujemy trzy projekty mieszkaniowe. W 2011 r. chcemy rozpocząć kolejne cztery za około 50 mln zł. To w sumie 8 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań. Naszą kartą przetargową jest produkt — dom na zamkniętym osiedlu sprzedawany po cenie mieszkania z bloku. To alternatywa dla masowej produkcji blokowej królującej obecnie na rynku. Poza tym wprowadzamy ostatnio elementy budownictwa ekologicznego, co pozwala oszczędzać energię — dodaje prezes Religa Development.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy