Remont Poznania przed 2012

MBE
opublikowano: 22-11-2010, 00:00

Stadion gotowy, teraz

Stadion gotowy, teraz

czas na modernizację

infrastruktury.

Miasto zaczyna inwestycje

za ponad 500 mln zł.

Euro 2012 coraz bliżej, stolica Wielkopolski rozpoczyna inwestycje, które mają ułatwić poruszanie się po mieście. Spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 — inwestor zastępczy — ogłosiła przetarg na projekt i przebudowę tras tramwajowych. Zamówienie szacowane na 185 mln zł (bez VAT) obejmie modernizację tras na ul.: Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańskiej wraz z przebudową węzłów, przystanków, sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego. Przetargów będzie więcej.

— Ze względu na duży zakres projektu podzieliliśmy go na dwa etapy. W pierwszym zmodernizowane zostaną torowiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach całego zadania do remontu jest 10 km tras dwutorowych. W drugim etapie przebudowana zostanie sama ulica Grunwaldzka za 30 mln zł — wyjaśnia Maciej Bulski, kierownik projektu.

Przetarg na tę część ma zostać ogłoszony pod koniec tego roku. Oba etapy będą realizowane równocześnie. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku, a zakończą w pierwszym kwartale 2012 r.

To niejedyne inwestycje transportowe Poznania przed mistrzostwami. Miasto kończy właśnie przetarg na budowę trasy tramwajowej z osiedla Lecha do Franowa. Na początku 2011 r. mają ruszyć również prace nad przedłużeniem trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego.

— Na początku grudnia powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę, ale pierwsze ogłoszenie na wyłonienie wykonawcy ogłosimy prawdopodobnie jeszcze pod koniec listopada — zapowiada Maciej Bulski.

Poznańskie inwestycje to gratka dla firm budowlanych. Każdy z projektów pochłonie od kilkudziesięciu do kilkuset milionów złotych. Łącznie miasto wyda na nie ponad 500 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Remont Poznania przed 2012