Renault Megane Dynamique 1.8

Krzysztof Kluska
opublikowano: 2001-09-28 00:00

Renault Megane Dynamique 1.8

Samochód Renault Megane jest doskonale znany z polskich dróg. Opinie na temat tego auta są bardzo różne, od pochwał po jęki zawodu. Wielu kierowców narzekało na jego osiągi. Naprawdę mocnymi silnikami dysponowały zawsze Megane Coupé. Obecnie ci, którzy lubią standardowe 5-drzwiowe nadwozie, mają również szansę na zakup naprawdę szybkiego auta. Francuscy inżynierowie wpadli bowiem na dość udany pomysł i w znane nadwozie wmontowali silnik, który dysponuje 120 KM mocy.

Normalne Megane

Dynamique na pierwszy rzut oka nie różni się niczym szczególnym od innych meganek. Standardowe, skośne reflektory z przodu, podzielona przez opadającą maskę atrapa chłodnicy z firmowym rombem na środku. Tył również bez żadnych fanaberii, prosty choć niebrzydki. Ogólnie znana, choć modyfikowana już wcześniej, sylwetka.

Środek bogaty

Choć wnętrze Megane Dyna- mique nie różni się zbytnio od innych wersji jeśli chodzi o fotele czy deskę rozdzielczą, która w tej wersji ma jednak białe zegary, to po dokładnych oględzinach okazuje się, że jest tu kilka komfortowych dodatków. Przede wszystkim sporo elektryki, lusterka boczne ustawiane za pomocą jojsticka, przednie i tylne szyby opuszczane elektrycznie tak jak i szyberdach. Jest również komputer pokładowy, który pokazuje, ile kosztują nas szaleństwa po drogach, czyli przebiegi i spalanie, oraz klimatyzacja. Są również podgrzewane przednie fotele. Auto wyposażono w radio z odtwarzaczem CD. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pilot do wspomnianego radia umieszczony tuż pod kierownicą, dzięki czemu można je wygodnie i bezpiecznie obsługiwać. Dobrze prezentuje się ciemnoszara, błyszcząca deska konsoli środkowej. Auto ma oczywiście system ABS oraz 4 poduszki powietrzne. Wnętrze Megane Dynamique powinno więc zadowolić nawet wybrednych kierowców.

Naprawdę dynamiczne

Silnik, który montuje się w tym samochodzie, ma 1,8 litra pojemności i 120 KM mocy. Dzięki temu samochód przyspiesza od 0 do 100 km w niecałe 9 s. Prędkość maksymalna może nie jest imponująca, bo jak podaje producent najwyżej da się wycisnąć z auta 199 km/h, ale w Polsce niewiele jest tras, po których można jeździć z taką prędkością.

Auto świetnie spisuje się podczas przyspieszania. Na pochwałę zasługuje również sztywne zawieszenie. Hamulce dość skutecznie zatrzymują auto.

Dobre osiągi i dynamika jazdy odbijają się jednak na spalaniu, auto w mieście zużywa blisko10 litrów benzyny na 100 km. Lepiej jest na trasie, ale tylko wtedy, gdy jeździ się z prędkością 110-130 km/h. Po przekroczeniu160 km/h, oprócz wyższego spalania, komfort jazdy psuje hałas we wnętrzu auta.

Generalnie auto prowadzi się dobrze i jazda nim może sprawiać sporą frajdę, mogłoby oczywiście troszkę mniej kosztować, bo za prawie 65 tys. zł można już kupić znacznie większy samochód, choć może nie aż tak wyposażony.

Krzysztof kluska

[email protected] % (22)6116274

Liczba dealerów 133

Liczba serwisów 125

Dodatkowe usługi

— Obsługę kredytową oraz leasingową prowadzi firma Renault Credit Polska

— Firma poleca Allianz jako stałe towarzystwo ubezpieczeniowe współpracujące z dealerami.

Bonusy

Obecnie na Renault Dynamique jest upust cenowy wysokości 3 tys.

Możesz zainteresować się również: