Renesans na Mordorze

opublikowano: 28-01-2020, 22:00

Trwające od dwóch lat przebudowy w biurowcach, inwestycje mieszkaniowe i poprawa połączeń komunikacyjnych spowodowały, że rośnie atrakcyjność warszawskiego Służewca.

Obecne tam firmy renegocjują i przedłużają umowy najmu lub wynajmują powierzchnię po sąsiedzku. Tak było np. w przypadku firm T-Mobile, Ringier Axel Springer czy Play. Lokalizacja może pochwalić się stosunkowo niskim poziomem czynszów, które wynoszą 12,5-14,5 EUR/m kw.

— Dla porównania: w centrum w budynkach tej samej klasy czynsze zaczynają się od 17 EUR/m kw., osiągając pułap 24 EUR/m kw. i więcej — mówi Łukasz Dreger, ekspert w dziale reprezentacji najemców biurowych w firmie Cresa Polska.

W biurowcach na Służewcu jest też największy w Warszawie współczynnik miejsc parkingowych na metr powierzchni biurowej. W niektórych jedno miejsce przypada nawet na 60 m kw. biura. Eksperci Cresy przewidują, że wraz z poprawą atrakcyjności czynsze na Służewcu będą wzrastać i stanie się to widoczne w najbliższych kilkunastu miesiącach.

16,6 proc. Tyle wynosił wskaźnik pustostanów w biurowcach (pomijając najstarsze budynki) na Służewcu w Warszawie w IV kwartale 2019 r. Pod koniec 2018 r. było to 18,8 proc.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy