Renesans w parku rozrywki

opublikowano: 20-10-2019, 22:00

Budowa Mandorii, renesansowego miasta przygód, ma kosztować 108 mln zł.

Długo trzymana w tajemnicy inwestycja w Rzgowie pod Łodzią jest na etapie projektowania — dowiedział się „Puls Biznesu”. Będzie to park rozrywki nawiązujący do tematyki renesansowych miast handlowych, a realizuje go firma PTAK, czyli właściciel Miasta Mody PTAK — modowego centrum handlowego w tym samym mieście. Park rozrywki powstanie tuż obok — na działce o wielkości 50 ha.

Takiego parku rozrywki w Polsce jeszcze nie było. W jednym
z budynków obok modowego centrum handlowego na obrzeżach Łodzi ma powstać
Mandoria, która przeniesie klientów w czasy… renesansu. Rodzinna spółka Ptak,
właściciel obiektu, licz, że kostiumy i zwyczaje sprzed setek lat zainteresują
rodziny z dziećmi
Zobacz więcej

ZAKUPY, ROZRYWKA I RENESANS:

Takiego parku rozrywki w Polsce jeszcze nie było. W jednym z budynków obok modowego centrum handlowego na obrzeżach Łodzi ma powstać Mandoria, która przeniesie klientów w czasy… renesansu. Rodzinna spółka Ptak, właściciel obiektu, licz, że kostiumy i zwyczaje sprzed setek lat zainteresują rodziny z dziećmi Fot. ARC

— Polski rynek parków rozrywki jest obecnie w fazie intensywnego wzrostu. Mamy świadomość, że to ostatni moment na wejście na ten rynek, zanim się on nasyci — komentuje Albert Ptak, przewodniczący rady nadzorczej firmy PTAK.

Inwestycja została podzielona na kilka etapów. Pierwszy, z budżetem 108 mln zł, obejmuje stworzenie pod dachem całorocznego rodzinnego parku rozrywki o powierzchni 15 tys. m kw. Otwarcie zostało zaplanowane na lato 2020 r.

— Nad projektem Mandorii już od wielu miesięcy pracuje międzynarodowy zespół z doświadczeniem w tworzeniu i projektowaniu tematycznych parków rozrywki, ale także w zarządzaniu obiektami handlowymi, w którego skład wchodzą specjaliści w zakresie gastronomii, handlu i marketingu — mówi Daniel Heinst, dyrektor projektu.

Tematem przewodnim parku rozrywki będzie handel w czasach renesansu, a celem przedsięwzięcia jest zapewnienieodwiedzającym atmosfery miasta z XVI w.

— Atrakcjom zapewniającym zabawę — rollercoasterom, karuzelom, wirującym beczkom i innym — będzie towarzyszyła bogata oferta gastronomiczna. W Mandorii znajdą się także sklepy z wysokiej jakości ubraniami, pamiątkami i starannie wyselekcjonowanymi produktami dla dzieci — mówi Albert Ptak.

W ciągu kilku miesięcy ruszy rekrutacja pracowników — zatrudnienie w parku rozrywki znajdzie 120 osób.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy