Rentowności są stabilne

Anna Borys
11-04-2006, 00:00

Rentowność papierów skarbowych poruszała się wczoraj w bardzo wąskim zakresie. Obroty na rynku były bardzo niskie. Wszyscy czekają na środową aukcję 10-letnich obligacji o wartości 1,8 mld zł. Przy obecnym poziomie rentowności (ponad 5 proc.) nie powinno być problemów z popytem na te papiery. Dodatkowo w tym tygodniu poznamy dane o inflacji w marcu. Nic więc dziwnego, że na razie inwestorzy wolą wstrzymać się z transakcjami.

W przeciwieństwie do rynku, w polityce panuje wielkie zamieszanie. W opublikowanym wczoraj wywiadzie dla tygodnika „Newsweek” premier Kazimierz Marcinkiewicz przyznał, że koalicja z Samoobroną jest najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem. Podkreślił jednak, że każdy, kto chce współrządzić z PiS, musi zaakceptować reformę finansów publicznych przygotowaną przez minister finansów Zytę Gilowską. Inwestorzy czekają na wiążące postanowienia w sprawie kształtu przyszłego rządu. Nic więc dziwnego, że w poniedziałek o godzinie 16.00 rentowność dwuletnich papierów wzrosła do 4,31 proc. z 4,29 w piątek, obligacji pięcioletnich osiągnęła 4,81 proc. wobec 4,80 proc., zaś dziesięcioletnich 5,03 proc. wobec 4,99 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rentowności są stabilne