Rewolucja w Kolastynie

WST, ESPI
opublikowano: 02-06-2009, 21:37

Zapowiada się prawdziwa rewolucja w  Kolastynie. Notowana na warszawskiej giełdzie spółka reorganizując działalność podpisała w poniedziałek pakiet umów w zakresie outsorcingu usług, a w szczególności dotyczących procesu produkcji oraz logistyki.

Jak napisano w komunikacie, „zmiana struktury organizacyjnej zakłada również reorganizację w obszarze zatrudnienia w tym rozpoczęcie procedury zwolnień grupowych w przedsiębiorstwie”.

Firma zamierza zmienić dotychczasowy profil działalności (skoncentrowany głównie na produkcji kosmetyków)  ze sprzedażowo-produkcyjnej na marketingowo-sprzedażową.  Zarząd spółki tłumaczy to koniecznością  zapewnienia wzrostu efektów działalności operacyjnej oraz utrzymania konkurencyjności.

Poniżej prezentujemy szczegóły umów.

W zakresie procesu produkcji Spółka podjęła następujące działania:
- W dniu 01.06.2009 r. spółka Grupa Kolastyna S.A. podpisała umowę z Laboratoire L'ideal Parisien Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, której przedmiotem jest konfekcja oraz produkcja wyrobów według receptur Grupy Kolastyna z komponentów dostarczonych przez emitenta. Umowa została podpisana na okres 36 miesięcy, po czym zostanie ona przekształcona w umowę zawartą na czas nieoznaczony. 
- W dniu 01.06.2009r. Grupa Kolastyna S.A. podpisała umowę ze spółką Laboratorium Kosmetyczne Malwa Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach (Malwa). Podpisana umowa przewiduje zlecenie produkcji oraz konfekcji wyrobów kosmetycznych, według receptur Grupy Kolastyna w tym zakup przez spółkę Malwa materiałów do produkcji wyrobów zleconych przez emitenta. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.
- W dniu 01.06.2009r zawarto również Aneks do umowy ze spółka Miracan Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (Miracan) podpisanej w dniu 4.01.2008r., który przewiduje całkowite przejęcie przez Miracan produkcji i konfekcji wyrobów perfumeryjnych według receptur Grupy Kolastyna, w tym zakup przez Miracan materiałów do produkcji wyrobów zleconych przez emitenta. Aneks przewiduje, iż umowa ze spółką Miracan zostaje zawarta do dnia 31.12.2011r., po tym terminie zostanie ona przekształcona w umowę zawartą na czas nieokreślony.
- Zarząd Spółki informuje również o podpisaniu w dniu 01.06.2009r. Listu intencyjnego ze spółką MPS International Ltd Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie (MPS) w zakresie zlecenia produkcji i konfekcji kosmetyków do MPS. List intencyjny przewiduje podpisanie umowy, która będzie regulować w szczegółach wzajemne relacje i zasady przyszłej współpracy w terminie do dnia 30.06.2009 roku.

W obszarze badań i rozwoju
Spółka Grupa Kolastyna S.A. podpisała akt założycielski spółki BIONIQ. Institute of Skin Care Technology Sp. z o.o. Nowy podmiot został powołany w celu prowadzenia działań w obszarze badawczo-rozwojowym oraz tworzenia zaawansowanych produktów kosmetycznych. Spółka Grupa Kolastyna S.A. posiada 45% udziałów w kapitale zakładowym spółki BIONIQ. Institute of Skin Care Technology.

W zakresie outsorcingu procesów logistyki
Spółka Grupa Kolastyna S.A. podpisała  umowę o świadczenie usług logistycznych z firmą WINCANTON Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie. Zgodnie z podpisaną umową firmie WINCANTON zostały zlecone usługi w zakresie logistyki i magazynowania. Umowa została zawarta na okres 3 lat od daty podpisania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rewolucja w Kolastynie