Rewolucja w Ruchu

KL
opublikowano: 28-05-2010, 00:00

Rada nadzorcza kolportera odwołała cały zarząd spółki. Tymczasowo firmą kieruje Małgorzata Dec, szefowa rady.

Rada nadzorcza kolportera odwołała cały zarząd spółki. Tymczasowo firmą kieruje Małgorzata Dec, szefowa rady.

Włodzimierz Biały — prezes Ruchu, oraz Bogdan Ścibut, Zdzisław Owczarek i Robert Sołek, pozostali członkowie zarządu, stracili stanowiska. Pb.pl informował o tym w środę kilka minut po zakończeniu posiedzenia rady.

Nowy zarząd ma liczyć pięć osób. Na razie spółką zarządza Małgorzata Dec, która do tej pory była szefową rady nadzorczej.

Decyzja nadzoru nie zaskakuje. Już na początku maja pisaliśmy, że Skarb Państwa jest bardzo niezadowolony z dokonań władz kolporterskiej spółki, a zwłaszcza z efektów prowadzonej restrukturyzacji. Były już prezes Włodzimierz Biały zapewniał wówczas, że restrukturyzacja prowadzona jest sprawnie i przynosi zadowalające efekty.

Przypomnijmy, że trwa właśnie proces prywatyzacji Ruchu. Według naszych informacji, podmiotem, który ma wyłączność na negocjacje jest konsorcjum Icentis i funduszu Eton Park Capital. Nasi rozmówcy twierdzą, że zmiana zarządu akurat teraz ma na celu zwiększenie atrakcyjności spółki w oczach potencjalnego inwestora.

Zbigniew Jakubas, inwestor, który nigdy nie ukrywał zainteresowania Ruchem (należąca do niego Mennica Polska ogłaszała wezwanie na akcje Ruchu, jednak skarb państwa nie odpowiedział), od dawna zwracał uwagę, że kolporterska firma jest źle zarządzana.

— Wyniki z dwóch ostatnich lat były bardzo słabe. Dobrze zatem, że skarb państwa, jako główny akcjonariusz, zwolnił cały zarząd Ruchu. Teraz potrzebny jest profesjonalny nowy zespół, który wyprowadzi spółkę na prostą — mówi Zbigniew Jakubas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu