Rezydencja Parkowa

AYA
opublikowano: 18-12-2007, 00:00

Katowice były do tej pory zaniedbane przez deweloperów, ale to się zmienia. Powstaje coraz więcej mieszkań, rosną też ich ceny.

Katowice były do tej pory zaniedbane przez deweloperów, ale to się zmienia. Powstaje coraz więcej mieszkań, rosną też ich ceny.

W stolicy Górnego Śląska powstaje apartamentowiec Green House Project z Warszawy, według projektu architekta Jerzego Domańskiego i projektantów z Budoprojektu. Generalnym wykonawcą jest Milimex z Siemianowic Śląskich.

Deweloper zapowiada, że odda rezydencję w lutym 2008 r. Na każdej z dziewięciu kondygnacji mieszkalnych można będzie wybierać między pięcioma apartamentami mającymi od 130 do 495 mkw. Lokale można łączyć i dowolnie aranżować.

W budynku zaplanowano dwie kondygnacje biurowe. Cena mieszkania wynosi od 7,3 do ponad 7,9 tys. zł za mkw. To będzie jedna z droższych inwestycji w mieście.

Z danych firmy rednet wynika, że średnia cena w Katowicach osiągnęła w listopadzie nieco ponad 5,9 tys. zł. Czy zatem jest szansa na sprzedaż lokali? Raport rednet podaje, że Górny Śląsk ma wciąż rosnący potencjał. Wpływa na to głównie niewystarczająca podaż. Przez lata na Śląsku niewiele się budowało. Po 1989 r. w ogólnej substancji lokalowej powstało zaledwie 6,3 proc. nowych mieszkań. Dla porównania w Krakowie — 20,1 proc., we Wrocławiu — 18,7 proc. Jednocześnie poprawia się siła nabywcza mieszkańców Katowic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu