Rio Tinto i Peter Hambro Mining będą szukać złota w Rosji

23-03-2004, 15:01

Rio Tinto, druga na świecie spółka wydobywcza poinformowała o zawiązaniu joint venture z Peter Hambro Mining. Zajmie się ono poszukiwaniem złota na rosyjskim Dalekim Wschodzie, w pobliżu granicy z Chinami.

Peter Hambro Mining twierdzi, że w okolicach Czagojańska, gdzie mają być prowadzone poszukiwania, znajdują się znaczne ilości złota. Spółka zdobyła prawa do poszukiwań i eksploatacji złóż na tym terenie zaledwie tydzień temu. Przeprowadzone jeszcze w latach 80. badania wykazały, że w tonie wydobytego materiału może znajdować się aż 124 gramów złota, co jest bardzo wysoką proporcją.

W ramach zawartego porozumienia Rio Tinto będzie posiadał 51 proc. udziałów w stworzonym joint venture. Jako pierwszy przeznaczy także 1,5 mln USD na prace badawcze. Za zgodą Peter Hambro Mining może zwiększyć swoje zaangażowanie do 65 proc. za cenę pokrycia kolejnych 3,5 mln USD kosztów.

Rio Tinto posiadał dotychczas w Rosji jedynie prawa do badania i eksploatacji złoża diamentów. Peter Hambro Mining posiada tam już jedną kopalnię złota.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rio Tinto i Peter Hambro Mining będą szukać złota w Rosji