RN PKO BP przesłuchuje kandydatów na wiceprezesów

opublikowano: 25-01-2007, 12:09

Rada nadzorcza PKO BP rozpoczęła w czwartek przesłuchania kandydatów na wiceprezesów banku. Rozmowy będą prowadzone także w piątek. Swoje aplikacje złożyło 40 osób.

Rada nadzorcza PKO BP rozpoczęła w czwartek przesłuchania kandydatów na wiceprezesów banku. Rozmowy będą prowadzone także w piątek. Swoje aplikacje złożyło 40 osób.

Bank nie udziela informacji i przebiegu przesłuchania.

Wśród ofert osób zainteresowanych stanowiskiem wiceprezesa banku jest kilka, złożonych przez osoby pełniące obecnie funkcje kierownicze w PKO BP - dyrektorów departamentów i zarządzających w centrali banku.

W środę wieczorem rada nadzorcza PKO BP zakończyła rozmowy z 9 kandydatami na prezesa banku. Przesłuchania kandydatów trwały około 9 godzin.

Wśród kandydatów był b. premier Kazimierz Marcinkiewicz oraz b. prezes PKO BP Andrzej Topiński. Obaj kandydaci potwierdzili, że są zainteresowani stanowiskiem prezesa. Innych nazwisk bank nie ujawniał.

Decyzję o wyborze prezesa oraz dwóch wiceprezesów rada ma ogłosić najpóźniej do końca stycznia br. Rada nadzorcza ogłosiła formalnie konkurs na prezesa i dwóch wiceprezesów PKO BP 2 stycznia br.; o decyzji o konkursie poinformowano pod koniec grudnia 2006 r.

Bank informował, że rada "badać będzie wiedzę poszczególnych kandydatów na temat banku i otoczenia rynkowego, w którym działa oraz poziom ich kompetencji w zakresie zarządzania dużymi zespołami ludzkimi. W trakcie spotkań z kandydatami zweryfikuje również ich doświadczenie pod kątem wymogów stawianych prezesowi oraz wiceprezesom PKO BP m.in. przez statut banku".

PKO BP nie ma prezesa od czerwca ub.r., kiedy ze stanowiska, po czterech latach pełnienia funkcji, ustąpił Andrzej Podsiadło. W grudniu z zarządu PKO BP odeszło też troje członków zarządu.

Od czerwca obowiązki prezesa banku powierzono Sławomirowi Skrzypkowi. Po jego wyborze na szefa NBP (10 stycznia 2007 r.), rada nadzorcza PKO BP zdecydowała, że nowym p.o. prezesa banku do 23 stycznia będzie szef jego rady nadzorczej - Marek Głuchowski. Jeśli nowy prezes nie będzie wybrany między 24 a 26 stycznia, Głuchowski nadal będzie kierował bankiem od 27 stycznia, ale nie dłużej niż do 10 kwietnia.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane