Robinhood pozwany przez rodziców samobójcy

opublikowano: 09-02-2021, 07:00

Właściciel popularnej w USA aplikacji do inwestowania został pozwany przez rodziców 20-letniego Aleksa Kearnsa, który popełnił samobójstwo w ubiegłym roku błędnie sądząc iż poniósł ogromną stratę na rynku.

W pozwie Dan i Dorothy Kearns wskazują, że ich syn nie otrzymał właściwej pomocy i wsparcia z działu obsługi klienta Robinhood, do którego się zgłosił, kiedy w czerwcu ubiegłego roku otrzymał powiadomienie o ograniczeniu rachunku inwestycyjnego w związku z tym, że pozycja na opcjach jest 730 tys. USD „pod kreską”. Do tego Kearns miał otrzymać automatyczne powiadomienie pocztą elektroniczną, że ma podjąć „natychmiastowe działania” w celu spłaty ponad 170 tys. USD w najbliższych dniach. 20-latek próbował skontaktować się działem obsługi klienta Robinhood, ale otrzymywał tylko automatyczne emaile. 12 czerwca popełnił samobójstwo.

- Myślał, że zniszczył sobie życie. Że nie da się go naprawić – powiedział Dan Kearns, podkreślał iż jego syn „potrzebował tylko odrobinę pomocy”.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Dzień po samobójstwie 20-latka Robinhood przesłał pocztą elektroniczną wiadomość, w której informował, że ograniczenia jego rachunku zostały zniesione, a pozycja rynkowa zamknięta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane