Roche otwiera centrum usług IT

MAG
opublikowano: 24-06-2009, 00:00

W Poznaniu farmaceutyczny koncern, którego projekt wspiera rząd, zatrudni ponad 100 osób.

W Poznaniu farmaceutyczny koncern, którego projekt wspiera rząd, zatrudni ponad 100 osób.

Wczoraj firma Roche Polska otworzyła w Poznaniu centrum usług informatycznych, w którym do końca 2010 r. chce zatrudnić ponad 100 specjalistów. Podobnie jak centrum firmy w Warszawie, będzie ono specjalizowało się w tworzeniu i utrzymywaniu systemów informatycznych na potrzeby badań klinicznych, tworzeniu nowoczesnych portali internetowych i programów wspomagających wewnętrzne procesy. Z informacji "PB" wynika, że rząd zamierza wesprzeć tę inwestycję programem wieloletnim wartym 0,5 mln zł.

— Dokonując wyboru odpowiedniej lokalizacji w Polsce, kierowaliśmy się dobrą współpracą z władzami miasta, dostępnością wykwalifikowanej kadry IT, infrastrukturą oraz odległością geograficzną od Warszawy. Po szczegółowej analizie okazało się, że właśnie Poznań najlepiej spełnia nasze oczekiwania — mówi Monika Białoń, dyrektor centrum usług informatycznych Roche w Polsce.

— To ogromny sukces Poznania. Zlokalizowanie tego typu centrum usług w naszym mieście idealnie wpisuje się w naszą strategię pozyskiwania inwestorów. Rolą miasta jest udzielanie wsparcia dla prowadzenia i podejmowania działalności innowacyjnej oraz badawczo-rozwojowej w branżach tworzących wysoką wartość dodaną — mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Docelowo organizacja informatyczna zbudowana z ośrodków w Warszawie, Poznaniu i Istambule będzie obsługiwać oddziały Roche w ponad 100 krajach na świecie, wspierając co najmniej 75 tys. użytkowników.

Grupa Roche z siedzibą w Bazylei zanotowała w ubiegłym roku 45,6 mld CHF (138 mld zł) sprzedaży. Koncern zatrudnia na świecie 80 tys. pracowników. W 2008 r. wydał 9 mld CHF (27,2 mld zł) na inwestycje w badania i rozwój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu