Rok za lokatą na 2,8 proc.

opublikowano: 24-06-2015, 00:00

Obniżki oprocentowania nie ominęły depozytów na dłuższy okres, które z reguły wykazywały mniejsze zmiany stawek oprocentowania niż w przypadku krótszych okresów zapadalności.

Obecnie najlepsza lokata roczna oferuje 2,80 proc. — wynika z rankingu, przygotowanego przez portal Bankier.pl. W maju na najlepszej lokacie można było otrzymać 3,2 proc. Złożenie depozytu o wartości 10 tys. zł w Idea Banku, liderze rankingu, zaprocentuje za rok odsetkami w wysokości 227,12 zł netto, a więc po podatku.

Na ponad 2,5 proc. (czyli nieco ponad 200 zł odsetek netto) można jeszcze liczyć w Getinie (a także Open Finance), BOŚ Banku, Banku Smart, Plus Banki i BIZ Banku. W komplecie są to produkty, z których można skorzystać bez spełniania dodatkowych warunków, np. założenia rachunku osobistego.

W zestawieniu, w którym znalazłyby się lokaty „z gwiazdką”, na pierwszym miejscu znalazłby się BOŚ Bank z EKOLokatą z Bonusem. Tu można liczyć na 3 proc., jeśli jesteśmy posiadaczami ROR w banku i utrzymamy na nim średniomiesięczne saldo w wysokości co najmniej 10 proc. lokaty oraz dokonamy co miesiąc transakcji bezgotówkowych na przynajmniej 300 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu