Roleski wchodzi do sojuszu

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 21-12-2004, 00:00

Spółka z Tarnowa łączy siły z ośmioma firmami, które wspólnie chcą rozkręcić sprzedaż w kraju i za granicą.

Powstające stowarzyszenie Food Business Group (FBG) rośnie jak na drożdżach.

— Do naszej grupy dołączyła firma Roleski — informuje Grzegorz Osóbka, sekretarz FBG.

Skupiło ono już takie spółki spożywcze, jak Uno Fresco Tradex (bakalie), Rolnik (przetwory warzywne), Premium Foods (herbaty), Goliard (makarony), Stovit (dżemy), DM Snack (chrupki), Kasol (grzyby) i Cenos (kasze). Firmy te chcą wspólnie rozwijać sprzedaż nie tylko za granicą, ale także w kraju. Znany z produkcji keczupu Roleski będzie ostatnim członkiem założycielem FBG.

Razem na targi

FBG przygotowuje wspólną ekspozycję na przyszłoroczne targi spożywcze Anuga w Kolonii, największą taką imprezę na świecie.

— Zarezerwowaliśmy 100 mkw. powierzchni wystawienniczej, z możliwością jej powiększenia. Dzięki połączeniu sił koszty udziału w imprezie będą znacznie niższe — mówi Paweł Sobków, wiceprezes firmy Roleski.

FBG chce ubiegać się o dofinansowanie udziału w targach z funduszy unijnych na wspieranie eksportu. A to nie koniec planów.

Zmiany w dystrybucji

Grupa przymierza się do powołania ogólnopolskiej spółki zajmującej się tzw. presellingiem — zbieraniem zamówień od tysięcy małych i średnich sklepów spożywczych. Do tej pory zajmowali się tym głównie przedstawiciele hurtowni spożywczych, którzy są mało skuteczni, bo handlują tysiącami różnych produktów wielu producentów. „Presellerzy” mają się skupić na wyrobach członków FBG.

— Zmiana zwiększy o 50-200 proc. sprzedaż w tradycyjnym kanale dystrybucji (małe sklepy — red.), co pozwoli się częściowo uniezależnić od wielkich sieci handlowych — mówi Grzegorz Osóbka, sekretarz FBG.

Preselling może też zostać zlecony zewnętrznym firmom regionalnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Roleski wchodzi do sojuszu