Romans Delphi z Ferrari

DI, Delphi, wnp.pl
opublikowano: 2009-09-27 08:56

Delphi będzie dostarczać kluczowe technologie do samochodu Ferrari 458 Italia: m.in. zoptymalizowany system klimatyzacji, system okablowania i zawieszenia, przyczyniający się do zmniejszenia wagi samochodu, a tym samym do ograniczenia ilości szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery.

- Redukcja całkowitej wagi pojazdu, przyczynia się w znacznym stopniu do obniżenia poziomu emisji dwutlenku węgla. Z tego powodu, redukcja wagi stała się czynnikiem bardzo ważnym dla producentów samochodów, nawet tak luksusowych marek, jak Ferrari - stwierdził Ron Pirtle, prezes działu Powertrain Systems i prezes Delphi w Europie. - Zarówno system klimatyzacji Delphi, jak i układ architektury elektryczno-elektronicznej pomagają w osiągnięciu redukcji wagi samochodu. To pozwala na obniżenie poziomu emisji i zużycia paliwa, przy jednoczesnym zachowaniu charakteru i osiągów, z których znane jest Ferrari.

None
None

Delphi współpracowało ściśle z inżynierami z Ferrari nad opracowaniem kompletnego systemu klimatyzacji dla modelu 458 Italia, takiego, który zapewniałby nie tylko najwyższy poziom komfortu pasażerów, ale byłby przy tym lekki. Zainstalowany w modelu 458 Italia system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) Delphi zapewnia dwustrefowe ogrzewanie, wentylację i klimatyzację, zaprojektowane specjalnie tak, by zoptymalizować wagę układu, ilość miejsca potrzebną do jego zainstalowania i intrfesjy użytkownika. System jest również wyposażony w najnowszej generacji kompresor firmy Delphi o zmiennej charakterystyce, wyposażony w oszczędzający energię, siedmiotłokowy mechanizm o płynnej charakterystyce zmienności, zintegrowany z oprogramowaniem służącym do sterowania systemem klimatyzacji, pozwalający na optymalizację oszczędności paliwa i dostępnej mocy silnika. Końcowy efekt tych prac pozwolił na zbudowanie przez Delphi systemu HVAC przeznaczonego dla Ferrari 458 Italia, który jest o 36% lżejszy od swojego poprzednika, a którego zdolność chłodzenia wzrosła o 15%. Delphi dostarcza technologie służące do sterowania warunkami klimatycznymi do Ferrari od roku 1992.