Ropa drożeje

opublikowano: 13-12-2019, 07:11

Cena ropy rośnie, bo rynek spodziewa się ożywienia popytu po zawarciu częściowej umowy handlowej przez USA i Chiny, informuje Reuters.

Według mediów, USA i Chiny dogadały się w sprawie zawarcia częściowej umowy handlowej. Wywołało to wzrosty cen na rynkach.

- Apetyt na ryzyko wzrósł po tym jak Trump zasygnalizował, że dogadał się z Chinami, co może być tylko pozytywne dla prognozy globalnego popytu na ropę – powiedział Edward Moya, analityk OANDA. – Jeśli będzie dalszy postęp w sprawie wojny handlowej USA i Chin, możemy spodziewać się dodatkowego wzrostu globalnego PKB o pół punktu procentowego w 2020 roku, a to uczyni cuda jeśli chodzi o spodziewany popyt na ropę – dodał.

Kurs ropy WTI ze styczniowych kontraktów drożeje o 0,5 proc. do 59,48 USD. Ropa Brent drożeje o 0,7 proc. do 64,63 USD. W obu przypadkach jest najdroższa od września. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane