Ropa najtańsza od czerwca

Polska Agencja Prasowa SA
17-08-2006, 09:22

Cena ropy spadła w czwartek rano polskiego czasu w Nowym Jorku do najniższego poziomu od prawie dwóch miesięcy po tym, jak dane makro pokazują, że gospodarka USA zwalnia, a dodatkowo spada popyt na benzynę.

Cena ropy spadła w czwartek rano polskiego czasu w Nowym Jorku do najniższego poziomu od prawie dwóch miesięcy po tym, jak dane makro pokazują, że gospodarka USA zwalnia, a dodatkowo spada popyt na benzynę.

Baryłka ropy w dostawach na wrzesień w handlu elektronicznym na NYMEX w Nowym Jorku potaniała w czwartek rano czasu polskiego o 59 centów do 71,30 USD. To najniższy poziom od 26 czerwca.

Ceny konsumpcyjne CPI w USA w lipcu wzrosły o 0,4 proc. w ujęciu miesięcznym, po wzroście w poprzednim miesiącu o 0,2 proc. Jest to najwolniejsze tempo wzrostu cen konsumpcyjnych od prawie dwóch lat.

Wzrost inflacji był zgodny z oczekiwaniami analityków. Spodziewali się oni, że wskaźnik CPI wzrośnie w lipcu miesiąc do miesiąca o 0,4 proc.

Według danych amerykańskiego departamentu energii, od czterech miesięcy nie było tak silnego spadku popytu na benzynę w USA. Analitycy wiążą ten spadek z kończącym się sezonem wakacyjnym.

"Nadchodzi spowolnienie gospodarcze" - uważa Bob Frye z Access Futures & Options Trading.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ropa najtańsza od czerwca