Ropa staniała

opublikowano: 23-01-2019, 21:05

Cena ropy spadła, ale kończyła sesję powyżej dziennego minimum po doniesieniach dotyczących Wenezueli.

Ropa wyraźnie taniała w środę kiedy Reuters poinformował, powołując się na źródła dyplomatyczne, że Unia Europejska może wkrótce uruchomić mechanizm pozwalający spółkom obejść sankcje USA i kupować ropę w Iranie. Kurs odbił się od dna po informacji o oficjalnym uznaniu przez prezydenta Donalda Trumpa szefa wenezuelskiej opozycji i lidera Zgromadzenia Narodowego za tymczasowego prezydenta kraju. Wezwał także inne kraje, aby zrobiły to samo. Podobno mają to zrobić Kanada i Brazylia. Rynek uznał, że skutkiem eskalacji konfliktu może być zakłócenie dostaw ropy z Wenezueli. Potwierdziły to pogłoski, że rząd USA może wkrótce nałożyć sankcje na eksport wenezuelskiej ropy. 

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z marcowych kontraktów spadał o 0,7 proc. do 52,62 USD. Wcześniej wahał się w zakresie 51,86-53,64 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy