Ropa staniała

opublikowano: 27-03-2019, 20:29

Wiadomość o niespodziewanym wzroście zapasów ropy w USA spowodowała spadek ceny surowca na nowojorskiej giełdzie towarowej.

Amerykański Urząd Informacji o Energii (EIA) podał w środę, że zapasy ropy wzrosły w tygodniu zakończonym 22 marca o 2,8 mln baryłek. Analitycy prognozowali spadek zapasów o 2,2 mln baryłek.

- To trochę większy wzrost niż ktokolwiek oczekiwał – przyznał Rob Thummel, dyrektor Tortoise, według którego to skutek zakłóceń w transporcie, które są przejściowe.

Negatywny wpływ na notowania ropy miały także sygnały potwierdzające obawy spowolnienia gospodarczego, m.in. wypowiedź Mario Draghiego wskazująca potrzebę dalszej polityki akomodacyjnej Europejskiego Banku Centralnego. Do spadku notowań ropy przyczyniło się także umocnienie dolara. 

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z majowych kontraktów spadał o 0,9 proc. do 59,41 USD. Ropa Brent w majowych kontraktów staniała o 0,2 proc. do 67,83 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy