Ropa staniała

opublikowano: 11-07-2019, 21:12

Cena ropy spadła w czwartek pomimo doniesień o ograniczeniu o połowę wydobycia w Zatoce Meksykańskiej z powodu przybierającej na sile burzy tropikalnej.

Spadek notowań ropy dzień po wyraźnym wzroście ceny surowca tłumaczono m.in. czwartkową prognozą OPEC przewidującą niższy popyt na ropę kartelu w przyszłym roku z powodu znaczącego wzrostu wydobycia m.in. w USA.

- Na rynku ropy ostatnio jest duża niepewność – powiedział Scott Gecas, główny strateg Walsh Trading. - Dla obozu byków ważna jest burza przechodząca nad Zatoką Meksykańską, a także napięcia na Bliskim Wschodzie. Dla obozu niedźwiedzi wydobycie w USA idące pełną parą – dodał.

Zwrócił uwagę, że spodziewane przez OPEC zwiększone wydobycie ropy przez rywali kartelu zwiększa szansę nadpodaży ropy.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z sierpniowych kontraktów spadał o 0,4 proc. do 60,20 USD. Wcześniej dochodził nawet do 60,94 USD, czyli wyżej niż w środę, kiedy na zamknięciu wynosił 60,43 USD i był najwyższy od 22 maja.

Ropa Brent z wrześniowych kontraktów taniała o 0,7 proc. do 66,52 USD na giełdzie w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy