Ropa staniała

opublikowano: 18-07-2019, 21:41

Cena ropy spadła, bo dla inwestorów ważniejszy jest spodziewany wzrost podaży niż potencjalne zakłócenie dostaw surowca z Bliskiego Wschodu.

Ropa drożała w czwartek po tym jak Iran przyznał się do porwania tankowca w Zatoce Perskiej, co może być odwetem za niedawne zatrzymanie jego jednostki w pobliżu Gibraltaru. Wzrosły obawy zakłócenia dostaw surowca z Bliskiego Wschodu w przypadku eskalacji konfliktu. Dość szybko jednak notowania ropy zaczęły iść w przeciwnym kierunku. Przeważać zaczęły obawy wzrostu podaży surowca w związku z przywracaniem wydobycia przez platformy na Zatoce Meksykańskiej, gdzie produkcję mocno ograniczono w ubiegłym tygodniu z powodu huraganu Barry. Pojawiła się także opinia o technicznej przecenie, kiedy kurs ropy WTI spadł poniżej ważnego poziomu 57 USD, co miało uruchomić automatyczne zlecenia sprzedaży.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z sierpniowych kontraktów spadał o 2,6 proc. do 55,30 USD. Ropa Brent z wrześniowych kontraktów taniała na ICE o 2,7 proc. do 61,93 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy