Ropa staniała

opublikowano: 16-07-2020, 21:22

Cena ropy spadła wraz z pogorszeniem nastrojów na rynkach akcji i umocnieniem dolara amerykańskiego.

Tyler Richey, wspówydawca Sevens Report Research twierdzi, że spadek notowań ropy wynika ze skonsumowania przez rynek środowej wiadomości o zwiększeniu podaży ropy przez OPEC+ oraz rosnącego zagrożenia przywrócenia ograniczeń działalności gospodarczej z powodu nasilania się pandemii.

- Ropa drożała wcześniej w tym tygodniu po doniesieniach o pozytywnych próbach szczepionki i zaczęła spadać wraz z cenami na globalnych rynkach akcji po rozczarowaniu danymi o sprzedaży detalicznej w Chinach przekazanymi ze środy na czwartek – powiedział. – Jeśli wzrost przypadków Covid-19 zagrozi globalnemu gospodarczemu otwarciu/normalizacji, wówczas spodziewamy się spadku notowań ropy – dodał.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z sierpniowych kontraktów spadał o 1,1 proc. do 40,75 USD. Ropa Brent z wrześniowych kontraktów taniała o 1,0 proc. do 43,37 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane