Ropa zdrożała

opublikowano: 13-11-2019, 21:28

Notowania ropy na giełdzie nowojorskiej zakończyły się wzrostem kursu, który zniwelował większą część straty z dwóch poprzednich sesji.

Sekretarz generalny OPEC Mohammad Barkindo powiedział w środę, że umowa handlowa między USA i Chinami, która jego zdaniem będzie zawarta i niezwykle korzystna dla globalnej gospodarki, usunie „czarną chmurę” unoszącą się nad rynkiem ropy. Zasygnalizował także, że wzrost wydobycia ze złóż łupkowych w USA nie będzie tak duży jak wcześniej oczekiwano. Rynek zareagował także na optymizm szefa Fed, który podczas wystąpienia w Kongresie USA pozytywnie wypowiadał się o stanie i perspektywach amerykańskiej gospodarki.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryki ropy z grudniowych kontraktów rósł o 0,6 proc. do 57,12 USD. Ropa Brent ze styczniowych kontraktów drożała w Londynie o 0,5 proc. do 62,37 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy