Nico Rosberg w ostatni weekend zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Formuły 1 po trwającej przez cały sezon zaciętej walce z innym kierowcą Mercedesa Lewisem Hamiltonem. W piątek Niemiec umieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym informuje, że żegna się z F1.

- Zdobycie tytułu mistrza Formuły 1 było moim marzeniem od 25 lat ścigania - napisał Nico Rosberg.
Aktualny mistrz jest synem Keke Rosberga, który sięgnął po tytuł w 1982 r. Nico pierwszy wyścig w F1 wygrał przed czterema laty, a sumie stawał na najwyższym stopniu podium 23 razy.
Decyzja najlepszego kierowcy ostatniego sezonu oznacza, że w ekipie Mercedesa, która dominuje w wyścigach od kilku lat zwolniło się jedno miejsce.
I have a message for you: https://t.co/XtL5AWuY4n pic.twitter.com/LGK4Xnihoq
— Nico Rosberg (@nico_rosberg) 2 grudnia 2016
I have a message for you: https://t.co/XtL5AWuY4n pic.twitter.com/LGK4Xnihoq
