Rosja będzie współdecydować w sprawach koncernu od airbusów?

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 15-09-2006, 09:58

Zwiększenie rosyjskich udziałów w europejskim koncernie produkującym airbusy to temat, którym zajmą się prezydenci Rosji i Francji oraz kanclerz Niemiec, którzy za tydzień spotkają się pod Paryżem - podaje agencja Reutera.

Zwiększenie rosyjskich udziałów w europejskim koncernie produkującym airbusy to temat, którym zajmą się prezydenci Rosji i Francji oraz kanclerz Niemiec, którzy za tydzień spotkają się pod Paryżem - podaje agencja Reutera.

Jak zapowiedział rzecznik Kremla, prezydent Rosji Władimir Putin w dniach 22-23 września złoży wizytę we Francji - ostatniego dnia wizyty spotka się w podparyskim Compiegne z prezydentem Francji Jacques'em Chirakiem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Według Reutera, omawiana będzie przede wszystkim sprawa zwiększenia rosyjskich udziałów w europejskim koncernie rakietowo-lotniczym EADS, produkującym m.in. airbusy.

Rosja posiada obecnie pięć procent udziałów w EADS. Jeden z doradców prezydenta Putina, cytowany przez agencję Reutera, zasugerował w czwartek, że strona rosyjska rozważa istotne zwiększenie swych udziałów w koncernie, stwarzające możliwości wpływania na decyzje zarządu.

PAP/Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rosja będzie współdecydować w sprawach koncernu od airbusów?