Rosja: brak banderol zagraża importowi alkoholu

opublikowano: 01-07-2016, 12:53

Import alkoholi do Rosji może stanąć z powodu braku banderol akcyzowych, pisze Kommiersant.

Każda butelka importowanego alkoholu musi mieć w Rosji naklejoną banderolę akcyzową. Duma zdecydowała w ubiegłym roku o wprowadzeniu nowego wzoru banderol. Nikt jednak nie dostał zlecenia na ich produkcję. Zagraniczne firmy kupują więc banderole starego wzoru, ale jest ich coraz mniej, bo produkcję wstrzymano w związku z wprowadzeniem nowego wzoru.

Stowarzyszenie Importerów Produktów Alkoholowych informuje, że import alkoholu wyraźnie spadł w ostatnim czasie, a niektóre spółki całkowicie go wstrzymały. Szef stowarzyszenia, Walery Fiłatow zwraca uwagę, że wybór producenta banderol, ich opracowanie, zamówienie, produkcja i dostawa zajmą co najmniej kilka miesięcy.

W ostatnim czasie produkcja wódki w Rosji wzrosła o ok. 30 proc. Jeśli chodzi jednak o inne rodzaje alkoholi rosyjski rynek jest mocno uzależniony od importu. Whiskey, dżin i absynt są niemal w 100 proc. sprowadzane. Z importu pochodzi także 20 proc. wina i 15 proc. koniaku, zwraca uwagę Kommiersant.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy