Rosja straszy nową bronią

DI, PAP
opublikowano: 09-02-2008, 17:13

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w sobotę w Monachium, że Rosja nie chce "wyścigu zbrojeń" z USA, lecz jej nowa broń to  "niezbędna odpowiedź" na amerykański projekt rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Europie.

Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył w piątek na posiedzeniu Rady Państwa, że rozpoczyna się nowy światowy wyścig zbrojeń. Zdaniem Putina z powodu tego wyścigu i braku prób poszukiwania kompromisu ze strony NATO, Rosja zmuszona będzie do podjęcia odpowiednich kroków w sprawie obrony narodowego bezpieczeństwa.

"Rosja nie miała zamiaru angażować się w ten wyścig zbrojeń, to jedynie konieczna odpowiedź dla obrony naszych interesów" - powiedział rzecznik Kremla, odpowiadając w Monachium na pytanie AFP o nowe typy broni, które rozwija Rosja.

W Monachium obraduje doroczna konferencja poświęcona polityce bezpieczeństwa międzynarodowego. Zdaniem obserwatorów tegoroczne obrady dotyczyć będą głównie kwestii afgańskiej oraz amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane